Bądź na bieżąco. Czytaj artykuły przygotowane przez ekspertów.
W dniach 17-18 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyło się Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych, czyli pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi dedykowane technologiom wodorowym. Na jednym z paneli prelekcyjnych wystąpili pracownicy Ineron.
Przez ostatnie dwa lata na dachach polskich domów pojawiły się setki tysięcy nowych instalacji fotowoltaicznych. Po zabezpieczeniu domowej stabilności finansowej coraz więcej osób rozgląda się za podobnymi rozwiązaniami w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.
Startuje wyczekiwana przez wielu kolejna, już czwarta odsłona programu dofinansowań przydomowych systemów OZE. Zgodnie z zapowiedziami kładzie nacisk na promowanie infrastruktury do magazynowania i bieżącego wykorzystywania energii, ale dostępne w programie środki przewidziane są również na instalacje PV.
Ze względu na mnogie czynniki związane m.in. z obecną sytuacją geopolityczną stajemy przed coraz realniejszym widmem kryzysu energetycznego.Jest to czas, kiedy powinniśmy postawić sobie pytanie: jakie mamy realne alternatywy dla dotychczasowych źródeł i dostawców energii?
W dniach 23-24 lutego w Kielcach odbyły się największe targi branży OZE w Polsce - XXIV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX. To doskonała okazja, by wszystkie osoby oraz firmy, zaangażowane w rozwój zielonej energii w naszym kraju, mogły spotkać się w jednym miejscu i porozmawiać o nowych perspektywach.
Nadchodzące coraz większymi krokami zmiany w przepisach spowodowały, że coraz więcej osób oraz firm decyduje się na założenie instalacji fotowoltaicznej w możliwie jak najszybszym terminie. Co jednak w sytuacji, w której dopiero budujemy budynek, na którego dachu chcielibyśmy umieścić panele PV?
Ineron jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Używamy innowacyjnych technologii, by obniżyć Twoje rachunki za prąd.
Farmy hybrydowe, lub elektrownie hybrydowe to systemy łączące przynajmniej dwa źródła pozyskiwania energii elektrycznej. Przykładem takiej farmy może być projekt Hydro-Floating Solar Hybrid stworzony w Tajlandii, który łączy możliwości fotowoltaiki oraz elektrowni wodnej, tak by w pełni wykorzystać zajmowaną przestrzeń i potencjał obydwu odnawialnych źródeł energii.
Rosnące w szybkim tempie ceny prądu to problem szerokoomawiany w tej chwili w Polsce. Rekordowo wysokie podwyżki opłat za energię elektryczną dotyczą jednak nie tylko naszego kraju. Aktualnie przez rachunki za prąd nadwyrężane są portfele większości Europejczyków.
W piątek 29 października sejm uchwalił ważną ustawę dot. OZE. Jej ostateczny kształt różni się w pewnych aspektach od wcześniejszej propozycji. Jedno jest jednak pewne – zasady rozliczania energii pozyskanej z instalacji fotowoltaicznych zostaną zmienione.
Falownik to niezwykle istotny element każdej instalacji fotowoltaicznej. To właśnie on odpowiada za zamianę pozyskanego bezpośrednio z paneli prądu stałego w prąd przemienny, który następnie przekazywany jest do sieci elektrycznej.
Wzrost popularności odnawialnych źródeł energii (OZE) doprowadził do gwałtownego rozwoju sektora magazynów energii – rozwiązań dodatkowo sprzyjających osiągnięciu samowystarczalności energetycznej, zarówno przez prosumentów indywidualnych, jak i biznesowych.
Powietrzne pompy ciepła - zwane również pompami powietrze/woda - z roku na rok zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Nie da się ukryć, że rozwiązanie kryje w sobie wiele nieocenionych dla gospodarstwa domowego korzyści. Jednakże, jak to często bywa, istnieje wokół niego wiele mitów, które stale powtarzane stały się już legendami. Oto fakty i mity o powietrznych pompach ciepła.
Zalety fotowoltaiki są niezaprzeczalne. Aby bliżej zrozumieć, jak duży wpływ ma ekologicznie pozyskiwana energia na życie zarówno pojedynczych jednostek, jak i całego społeczeństwa, skategoryzowaliśmy je w 3 grupach: przymioty finansowe, ekologiczne oraz estetyczno-technologiczne.