Fotowoltaika
dla domu

Fotowoltaika to Twoja własna, mała elektrownia słoneczna. Podstawowe elementy instalacji fotowoltaicznej to: panele fotowoltaiczne, inwerter, okablowanie wraz zabezpieczeniami oraz system montażowy.

  • Panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub gruncie przekształcają energię pochodzącą ze słońca na prąd
  • Inwerter (inaczej falownik) zamienia prąd stały na prąd zmienny celem zużycia na Twoje domowe potrzeby
  • Niewykorzystana nadwyżka prądu zmiennego wysyłana jest do sieci elektroenergetycznej i gromadzi się na koncie u Twojego dostawcy energii, abyś miał możliwość jej wykorzystania w dogodnym momencie
Instalacja fotowoltaiczna na dachu domu jednorodzinnego IneronInstalacja fotowoltaiczna Ineron

Oszczędność

Fotowoltaika to darmowa energia elektryczna. Celem instalacji fotowoltaicznej jest uniezależnienie się od podwyżek cen prądu, które z roku na rok stają się co raz bardziej uciążliwe dla domowego budżetu. Dzięki wysokiej skuteczności instalacja zwraca się w ciągu około 7 lat.

Dowiedz się więcej

Niezawodność

Żywotność paneli sięga nawet 40 lat. Tak długi okres zarezerwowano wyłącznie dla najwyższej jakości modułów produkujących zadeklarowaną ilość energii w okresie eksploatacji. Rozbudowana, wieloletnia gwarancja (gwarancja mocy, gwarancja mechaniczna) na moduły fotowoltaiczne oraz podzespoły oferowana przez Ineron pozwala cieszyć się darmową energią przez długie lata. System produkcji prądu jest całkowicie bezobsługowy i niezawodny.

Dowiedz się więcej

Dotacje

Fotowoltaika wspierana jest przez liczne programy, dofinansowania, dotacje i ulgi do których zaliczyć należy przede wszystkim program „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze” oraz ulgę termomodernizacyjną. Partnerzy Ineron służą pomocą i wsparciem w zakresie wszelkiego rodzaju dofinansowań, w tym pochodzących ze środków unijnych.

Dowiedz się więcej

Ekologia

Ineron stawia na rozwiązania umożliwiające życie w zgodzie z naturą. Zasoby paliw kopalnych wyczerpują się, a energia produkowana dzięki instalacjom fotowoltaicznym stanowi źródło niewyczerpane. Globalne upowszechnienie takich rozwiązań to ogromne wyzwanie dla ludzkości, które staje się faktem.

Dowiedz się więcej
Zadowolenie z instalacji fotowoltaicznej Ineron

Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie grzewcze.

Do jej działania nie jest wymagany proces spalania, a zatem efekty uboczne w postaci popiołu, spalin, czy kurzu – nie występują. Podstawowymi elementami są: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Pompa ciepła wykorzystuje procesy termodynamiczne przetwarzając energię pierwotną, następnie dostarcza ją do instalacji grzewczej zgodnie z zapotrzebowaniem.

Do tego procesu niezbędna jest energia elektryczna, zatem idealnym uzupełnieniem pompy ciepła jest instalacja fotowoltaiczna.

Pompa ciepła

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

1

Środowisko naturalne

Stosując pompę ciepła unikamy szkodliwego dla środowiska procesu spalania paliw emitujących szkodliwe substancje do atmosfery.

2

Oszczędność finansowa

Kosztowne zasilanie ogrzewania gazem odchodzi w zapomnienie. Pompa ciepła
umożliwia ograniczenie wydatków na ogrzewanie do minimum.

3

Wygoda użytkowania

pełna automatyzacja pracy pompy ciepła powoduje, że urządzenie jest bezobsługowe i można zapomnieć o konserwacji kotła i kominów.

Zadowoleni klienci Ineron
Magazyn energii Ineron

Magazyn energii

Magazyny energii to urządzenia, mające na celu gromadzenie wyprodukowanego prądu w akumulatorach. Magazyn energii umożliwia uniknąć sytuacji, w której prąd wyprodukowany przez instalację fotowoltaiczną musi zostać „oddany” do sieci (w wysokości 20 lub 30%). W momencie instalacji magazynu energii wyprodukowany prąd trafia do akumulatorów w postaci chemicznej i „czeka” na jego wykorzystanie. Ineron oferuje najnowsze rozwiązania w dziedzinie magazynów energii, co sprawia, że

  • prąd nie zostaje “oddany” do sieci
  • prąd trafia do akumulatorów
  • prąd czeka na wykorzystanie
Ładowarka do samochodów elektrycznych Ineron

Elektromobilność

Elektromobilność nie jest już odległą przyszłością, a staje się dzisiejszą koniecznością. Stacje ładowania samochodów elektrycznych zarówno w domach, jak i w przestrzeni publicznej dają możliwość swobodnego przemieszczania się pojazdem elektrycznym. Wraz z rozwojem technologii ładowarki do samochód elektrycznych posiadają coraz większą moc, co w połączeniu z wydajnymi akumulatorami umożliwia pokonywanie dużych dystansów przy krótkim czasie ładowania. Najbardziej efektywnym wykorzystanie ładowarek do aut elektrycznych jest zasilanie własną instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu za darmo naładujesz swój samochód energią ze słońca. Ineron stawia na elektromobilność i w swojej ofercie posiada zaawansowane technologicznie rozwiązania do zastosowania w gospodarstwie domowym, firmie oraz przestrzeni publicznej.

Ineron Partner

Cieszymy się, że klienci Ineron obdarzają nas szczególnym zaufaniem. Nagradzamy lojalnych klientów, którzy chcą polecać nasze usługi, co jest zawsze naszym powodem do dumy. Dołącz do programu lojalnościowego i skorzystaj i odbierz vouchery, bony gotówkowe oraz nagrody rzeczowe.

Planowanie instalacji fotowoltaicznej Ineron

Poinformuj nas kto z najbliższego otoczenia interesuje się instalacją fotowoltaiczną.

Czy jest to sąsiad? Członek rodziny? Świetnie! Zachęć go do kontaktu z nami. W zamian za Twoje zaangażowanie, w momencie sfinansowania przez tą osobę instalacji, nagrodzimy Cię bonem Sodexo w wysokości 600 zł

Program poleceń

JEŚLI JESTEŚ NASZYM KLIENTEM LUB CHCESZ NIM BYĆ
dołącz do naszego programu poleceń. Poleć instalację fotowoltaiczną Twojemu sąsiadowi lub znajomemu i odbierz podarunek po zakończonej realizacji.

Jeśli polecisz nas jednej osobie dostaniesz 500zł